Canim Benim Forum (Canina Can KaNiNa KaN VeriRim Canim Benim )
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KaDeR ßiZi YaGMuR TaNeLeRi Gißi §aG §oLa §avuRSaDa eLßeT ßiRGüN ßiR §u ßiRiKiMiNDe ßuLu§aCaGiZ ß!RTaNeM...§evDayi GöZLeRiNDe a§Ki KaLßiNDe TaniDim CaNiM...§eni §eviyorum Canim ßenim....!!!!

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Istatistikler
Toplam 25 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: Duman

Kullanıcılarımız toplam 373 mesaj attılar bunda 251 konu
En son konular
» GÜZELDERE ŞELALESİ
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimePaz Mayıs 17, 2009 11:10 pm tarafından @DMiN

» ßir GüL DüsTüüüü
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimeÇarş. Ekim 22, 2008 12:43 pm tarafından GüL§u

» Bu KaLp SeNin Icin AtaCaK
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimeCuma Ekim 17, 2008 1:42 pm tarafından GüL§u

» AgLamak Yok Yuregim :(:(:(
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimeCuma Ekim 17, 2008 1:40 pm tarafından GüL§u

» Seni CooooooooooooK ÖzLedimmmmmm Askimmm Hemde Coooookkkk :(
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimeCuma Ekim 17, 2008 1:35 pm tarafından GüL§u

» Ben Seninimm :(
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimeCuma Ekim 17, 2008 1:33 pm tarafından GüL§u

» CoK ZoR...:(
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimeCuma Ekim 17, 2008 1:28 pm tarafından GüL§u

» Özlem varya Özlem :(
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimeCuma Ekim 17, 2008 1:20 pm tarafından GüL§u

» söyle bir motorum olmadı gitti :(
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimeÇarş. Eyl. 17, 2008 10:52 pm tarafından @DMiN

» Canim benim forum Okula Giderse Bakin Neler Olur
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimeSalı Eyl. 16, 2008 10:59 pm tarafından @DMiN

» Dünyanın en manyak 9 katili
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimeSalı Eyl. 16, 2008 4:29 pm tarafından @DMiN

» Kurtlar vadisi neden baslamadı!
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 4:23 pm tarafından @DMiN

» Beni bırakma!
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 4:02 pm tarafından @DMiN

» Neredesin birtanem!
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 3:51 pm tarafından YaLNiZ

» **GüLeN GöZLeRiN MuZiZeSi**
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 11:57 am tarafından GüL§u

» **cok tatlı**
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 11:53 am tarafından GüL§u

» Erkek severse!
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 11:51 am tarafından GüL§u

» Kalp Kırmak
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 11:50 am tarafından @DMiN

» İçimde dinmeyen bir Savaş var!
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 11:48 am tarafından @DMiN

» Y A S A M I ç I ö Gü T L E R
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 11:47 am tarafından @DMiN

» operserv admin kodları!
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 11:45 am tarafından @DMiN

» Msn nickleri (yeni)
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 11:44 am tarafından @DMiN

» itiraf ediyorummm :)
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 4:45 am tarafından @DMiN

» Gidiyorum buralardan!
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 4:15 am tarafından @DMiN

» Aglayasım gelir!
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 4:13 am tarafından @DMiN

» Desem inanırmısın ?
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 4:06 am tarafından @DMiN

» Afili yanlıklık
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 4:02 am tarafından @DMiN

» Seni seviyorum
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 3:58 am tarafından @DMiN

» Sehitler ölmez vatan bölünmez!!!
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 3:56 am tarafından @DMiN

» gunes nekadar sicakdir????
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 3:53 am tarafından @DMiN

» yerimm ben senii uyy :)
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 3:53 am tarafından @DMiN

» oyy cok tatlii
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 3:51 am tarafından @DMiN

» Kıyamam göz yaslarına!
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 3:51 am tarafından @DMiN

» Tatlı Mesajlar
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 3:48 am tarafından @DMiN

» Ağlatan Hatiralar
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 3:44 am tarafından @DMiN

» "Yalnızım çünkü sen varsın"
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 3:41 am tarafından @DMiN

» seni çok seviyorm..
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimeC.tesi Eyl. 13, 2008 7:15 pm tarafından @DMiN

» Cesaretin bittiği yerde esaret başlar
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimeC.tesi Eyl. 13, 2008 7:13 pm tarafından @DMiN

» Bomba Erkekler daha Zeki....
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimeC.tesi Eyl. 13, 2008 7:11 pm tarafından @DMiN

» Su ne renk acaba?Bilen var mı?
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimeC.tesi Eyl. 13, 2008 7:10 pm tarafından @DMiN

» Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz???
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimeC.tesi Eyl. 13, 2008 7:10 pm tarafından GüL§u

» resimler neden hep bize bakıyormuş gibi gelir?
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimeC.tesi Eyl. 13, 2008 7:08 pm tarafından GüL§u

» Japonlar Neden Seni Seviyorum Demez?
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimeC.tesi Eyl. 13, 2008 7:03 pm tarafından @DMiN

» Bayram Baklavasi
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimeC.tesi Eyl. 13, 2008 6:59 pm tarafından @DMiN

» Seni Seviyorum ne demek ?
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimeC.tesi Eyl. 13, 2008 6:57 pm tarafından @DMiN

» bilgisayar ata sözleri
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimeC.tesi Eyl. 13, 2008 6:53 pm tarafından @DMiN

» Kadın Olmak Mı Erkek Olmak Mı?(SONU +18)
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimeC.tesi Eyl. 13, 2008 6:46 pm tarafından @DMiN

» guzel sozler 4
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimeC.tesi Eyl. 13, 2008 6:40 pm tarafından GüL§u

» Hasret Sözleri
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimeC.tesi Eyl. 13, 2008 6:19 pm tarafından @DMiN

» Evlilik Kutlama Mesajları 2
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimeC.tesi Eyl. 13, 2008 6:19 pm tarafından @DMiN

En iyi yollayıcılar
@DMiN
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Vote_lcapbitki cayları yaz kış enerji veriyor! Voting_barbitki cayları yaz kış enerji veriyor! Vote_rcap 
GüL§u
bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Vote_lcapbitki cayları yaz kış enerji veriyor! Voting_barbitki cayları yaz kış enerji veriyor! Vote_rcap 
YaLNiZ
MaNKeN
KaLp_HıRsIzI
BaRbieXhoRRoR
Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Nisan 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
TakvimTakvim

bitki cayları yaz kış enerji veriyor!

YazarMesaj
@DMiN
BiNBaŞI
BiNBaŞI
@DMiN

bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Empty
MesajKonu: bitki cayları yaz kış enerji veriyor!   bitki cayları yaz kış enerji veriyor! Icon_minitimeSalı Eyl. 09, 2008 6:10 pm

Bitki çayları yaz kış enerji veriyor
Bin bir derde deva olan bitki çayları, yaz kış enerji veriyor. Ancak bitkiler sadece enerji vermekle kalmıyor, aynı zamanda organizmayı çeşitli yönlerden destekliyor.
Kimi soğuk algınlığına iyi gelirken kimi stres ve uyku düzensizliğini önlüyor, kanser riskini azaltıyor, kimi de migrene iyi geliyor.
Ziraat Mühendisi Neriman Kara, Türktarım dergisinde yayınlanan yazısında, bitki çaylarının her mevsim enerji takviyesi olarak kullanılabileceğini belirtiyor. Adaçayı kalp krizi tehlikesini azaltıyor, yeşil çayın kansere karşı koruduğu ifade ediliyor. Kara, yazısında ateşli hastalıklara karşı ıhlamur ve aspirinin birlikte kullanılması halinde antibiyotiklere ihtiyaç kalmayacağını dile getiriyor. Yazıda papatya çayının iştah açtığı, kuşburnunun kilo kontrolüne yardımcı olduğu, melisa çayının sinir sistemini dengelediği, sarı kantaronun ise virüs kaynaklı enfeksiyonları tedavi ettiği vurgulanıyor.
Adaçayı: Gece terlemesine sebep olan hastalığı iyileştiriyor. Kanı temizleyerek, mikropları öldürüyor. Nezle ve boğaz ağrılarına iyi geliyor. İştah ve zihni açıyor. Uyarıcıdır. Bademcik iltihabı, boğaz hastalıkları, diş iltihaplanmaları ve ülsere iyi geliyor. Böcek sokmalarında sokulan bölgeye adaçayı yaprağının tozu uygulanıyor.
Yeşil çay: Kalp damar hastalıklarını azaltıyor. Kolesterol ve yağ değerlerini iyileştirerek, tansiyon ve kan şekerini ayarlıyor. Damar sertliğinden koruyor. Kılcal damarları büzerek ödem oluşmasını önlüyor. Diş çürümesini ve kemik erimesini engelliyor. Alerjiyi gidererek bakteri ve grip virüsü ile savaşıyor. Migreni geçiriyor. İdrar söktürücü özelliğinden dolayı zayıflama rejimlerinde kullanılıyor. Yorgunluk ve uyku halini ortadan kaldırıyor.
Nane çayı: Mide ve bağırsak gazlarını gideriyor. Sindirim sistemi rahatsızlıkları, ishal, bulantı ve kusmaya iyi geliyor. Karaciğer yetersizliğini gideriyor. Kalp ritim bozukları, bağırsak spazmı, astım, grip, bronşit, baş dönmesi, dil tutukluğu, felç, çarpıntı, başağrısı, ateş ve soğuk algınlığına iyi geliyor. Enerji vererek hafızayı kuvvetlendiriyor. Ancak mide ülseri ve gastriti olanların fazla kullanmaması tavsiye ediliyor.
Kuşburnu çayı: Doğal C vitamini içeriyor. Enfeksiyon ve soğuk algınlığına karşı direnç veriyor. Hemoroid, gribal enfeksiyonlar, kolesterol, yorgunluk, varis, romatizma ve dolaşım bozukluklarına iyi geliyor. Özellikle ilkbaharda kullanılması öneriliyor.
Papatya çayı: Diş ağrısı, hazımsızlık, gaz, mide spazmı ve krampları ile sinir sistemi problemlerine bağlı huzursuzluk ve uykusuzluğa iyi geliyor. İştah açıyor. Özellikle çocuklarda, sinire ve gerginliğe bağlı mide problemlerinde rahatlıkla kullanılıyor.
Melisa çayı: Tansiyonu düşürüyor, idrar söktürüyor. Yatıştırıcı özelliğinden dolayı spazmı önleyerek, sindirime de yardımcı oluyor.
Ihlamur çayı: Ateşli soğuk algınlıklarının kısa sürede iyileşmesini sağlıyor. Öksürük ve bronşite iyi geliyor. Gevşetici, sakinleştirici ve terletici özellikleri bulunuyor. Kış aylarında sıkça kullanılması tavsiye ediliyor. Kesinlikle kaynatılmaması isteniyor.
http://canim.benimforum.org

bitki cayları yaz kış enerji veriyor!
1 sayfadaki 1 sayfası