Canim Benim Forum (Canina Can KaNiNa KaN VeriRim Canim Benim )
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KaDeR ßiZi YaGMuR TaNeLeRi Gißi §aG §oLa §avuRSaDa eLßeT ßiRGüN ßiR §u ßiRiKiMiNDe ßuLu§aCaGiZ ß!RTaNeM...§evDayi GöZLeRiNDe a§Ki KaLßiNDe TaniDim CaNiM...§eni §eviyorum Canim ßenim....!!!!

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Istatistikler
Toplam 25 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: Duman

Kullanıcılarımız toplam 373 mesaj attılar bunda 251 konu
En son konular
» GÜZELDERE ŞELALESİ
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimePaz Mayıs 17, 2009 11:10 pm tarafından @DMiN

» ßir GüL DüsTüüüü
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimeÇarş. Ekim 22, 2008 12:43 pm tarafından GüL§u

» Bu KaLp SeNin Icin AtaCaK
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimeCuma Ekim 17, 2008 1:42 pm tarafından GüL§u

» AgLamak Yok Yuregim :(:(:(
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimeCuma Ekim 17, 2008 1:40 pm tarafından GüL§u

» Seni CooooooooooooK ÖzLedimmmmmm Askimmm Hemde Coooookkkk :(
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimeCuma Ekim 17, 2008 1:35 pm tarafından GüL§u

» Ben Seninimm :(
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimeCuma Ekim 17, 2008 1:33 pm tarafından GüL§u

» CoK ZoR...:(
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimeCuma Ekim 17, 2008 1:28 pm tarafından GüL§u

» Özlem varya Özlem :(
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimeCuma Ekim 17, 2008 1:20 pm tarafından GüL§u

» söyle bir motorum olmadı gitti :(
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimeÇarş. Eyl. 17, 2008 10:52 pm tarafından @DMiN

» Canim benim forum Okula Giderse Bakin Neler Olur
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimeSalı Eyl. 16, 2008 10:59 pm tarafından @DMiN

» Dünyanın en manyak 9 katili
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimeSalı Eyl. 16, 2008 4:29 pm tarafından @DMiN

» Kurtlar vadisi neden baslamadı!
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 4:23 pm tarafından @DMiN

» Beni bırakma!
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 4:02 pm tarafından @DMiN

» Neredesin birtanem!
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 3:51 pm tarafından YaLNiZ

» **GüLeN GöZLeRiN MuZiZeSi**
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 11:57 am tarafından GüL§u

» **cok tatlı**
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 11:53 am tarafından GüL§u

» Erkek severse!
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 11:51 am tarafından GüL§u

» Kalp Kırmak
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 11:50 am tarafından @DMiN

» İçimde dinmeyen bir Savaş var!
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 11:48 am tarafından @DMiN

» Y A S A M I ç I ö Gü T L E R
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 11:47 am tarafından @DMiN

» operserv admin kodları!
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 11:45 am tarafından @DMiN

» Msn nickleri (yeni)
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 11:44 am tarafından @DMiN

» itiraf ediyorummm :)
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 4:45 am tarafından @DMiN

» Gidiyorum buralardan!
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 4:15 am tarafından @DMiN

» Aglayasım gelir!
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 4:13 am tarafından @DMiN

» Desem inanırmısın ?
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 4:06 am tarafından @DMiN

» Afili yanlıklık
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 4:02 am tarafından @DMiN

» Seni seviyorum
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 3:58 am tarafından @DMiN

» Sehitler ölmez vatan bölünmez!!!
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 3:56 am tarafından @DMiN

» gunes nekadar sicakdir????
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 3:53 am tarafından @DMiN

» yerimm ben senii uyy :)
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 3:53 am tarafından @DMiN

» oyy cok tatlii
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 3:51 am tarafından @DMiN

» Kıyamam göz yaslarına!
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 3:51 am tarafından @DMiN

» Tatlı Mesajlar
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 3:48 am tarafından @DMiN

» Ağlatan Hatiralar
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 3:44 am tarafından @DMiN

» "Yalnızım çünkü sen varsın"
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 3:41 am tarafından @DMiN

» seni çok seviyorm..
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimeC.tesi Eyl. 13, 2008 7:15 pm tarafından @DMiN

» Cesaretin bittiği yerde esaret başlar
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimeC.tesi Eyl. 13, 2008 7:13 pm tarafından @DMiN

» Bomba Erkekler daha Zeki....
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimeC.tesi Eyl. 13, 2008 7:11 pm tarafından @DMiN

» Su ne renk acaba?Bilen var mı?
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimeC.tesi Eyl. 13, 2008 7:10 pm tarafından @DMiN

» Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz???
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimeC.tesi Eyl. 13, 2008 7:10 pm tarafından GüL§u

» resimler neden hep bize bakıyormuş gibi gelir?
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimeC.tesi Eyl. 13, 2008 7:08 pm tarafından GüL§u

» Japonlar Neden Seni Seviyorum Demez?
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimeC.tesi Eyl. 13, 2008 7:03 pm tarafından @DMiN

» Bayram Baklavasi
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimeC.tesi Eyl. 13, 2008 6:59 pm tarafından @DMiN

» Seni Seviyorum ne demek ?
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimeC.tesi Eyl. 13, 2008 6:57 pm tarafından @DMiN

» bilgisayar ata sözleri
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimeC.tesi Eyl. 13, 2008 6:53 pm tarafından @DMiN

» Kadın Olmak Mı Erkek Olmak Mı?(SONU +18)
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimeC.tesi Eyl. 13, 2008 6:46 pm tarafından @DMiN

» guzel sozler 4
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimeC.tesi Eyl. 13, 2008 6:40 pm tarafından GüL§u

» Hasret Sözleri
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimeC.tesi Eyl. 13, 2008 6:19 pm tarafından @DMiN

» Evlilik Kutlama Mesajları 2
Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimeC.tesi Eyl. 13, 2008 6:19 pm tarafından @DMiN

En iyi yollayıcılar
@DMiN
Meyve suyunun faydaları! Vote_lcapMeyve suyunun faydaları! Voting_barMeyve suyunun faydaları! Vote_rcap 
GüL§u
Meyve suyunun faydaları! Vote_lcapMeyve suyunun faydaları! Voting_barMeyve suyunun faydaları! Vote_rcap 
YaLNiZ
MaNKeN
KaLp_HıRsIzI
BaRbieXhoRRoR
Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Nisan 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
TakvimTakvim

Meyve suyunun faydaları!

YazarMesaj
@DMiN
BiNBaŞI
BiNBaŞI
@DMiN

Meyve suyunun faydaları! Empty
MesajKonu: Meyve suyunun faydaları!   Meyve suyunun faydaları! Icon_minitimeSalı Eyl. 09, 2008 6:14 pm

Meyve Suyunun faydaları
Kayısı Suyu
Kayısı başta A vitamini olmak üzere, B3 vitami ile demir, magnezyum, potasyum ve fosfor ihtiva eder. Kayısıda bol miktarda bulunan Betakaroten, kanserin,özellikle akciğer kanserinin, kalp hastalıklarının ve kataraktın önlenmesine yardımcıdır. İçerdiği kalsiyum ve magnezyum sayesinde kemik erimesinin önlenmesine faydalıdır. Kayısı, doğal lif açısından çok zengin bir meyvedir. Lifli bir meyve olduğundan bağırsakları korur ve pekliğe iyi gelir. Kansızlığı önler, kan yapımına yardımcı olur,cildi ve saçı canlı tutma özelliği vardır.
Vişne Suyu
Vişnede A vitamini, potasyum bulunur. Ferahlatıcı ve serinletici etkisi çok yüksek olan bir meyvedir. Şeker oranı kirazınkinden düşük olduğu için daha az kalori içerir. Diyareyi keser,idrar söktürücü özelliği vardır. Ateş düşürür,susuzluğu giderir. Ateşli hastalıklardan sonra asitleşen kanı temizler. Susuzluğu giderdiği gibi, vücutta biriken fazla suyun dışarı atılmasında da etkin rol oynar. Mide ve karaciğerin düzenli olarak çalışmasını sağlar.
Şeftali Suyu
Şeftali,A, B3 ve C vitaminleriyle, folik asit, betakaroten, potasyum içerir. Vücutta A vitamini oluşturan temel madde olan betakaroten, şeftalide çok zengin miktarda bulunur. Kalp ve kansere karşı korur. Şeftali hazmı kolaylaştırarak sindirim sistemine yardımcı olur. Böbreklerin ve safra kesesinin düzenli çalışmasını sağlar, İdrar sökücüdür. Gribe karşı vücudun savunma mekanizmasını güçlendirir. Antioksidan özelliğiyle toksit maddelerin vücuda vereceği zararları önler. Sinir sistemi üzerinde olumlu etki yapar, uykusuzluğu giderir.
Elma Suyu
Elma B3 ve E vitamini, potasyum ve bol miktarda pektin içerir. Elma Kan şekerini kontrol altında tutar. Baş ağrısına iyi gelir, Böbreklerin temizlenmesine yarar. Kolesterolü düşürür. Bağırsaklardaki parazitlerin dökülmesini sağlar. Elma suyu yemeklerde içildiğinde , alınan yağların vücutta birikmesine engel olur. Bedensel ve zihinsel yorgunlukların giderilmesinde etkin rol oynar. Romatizma, gut ve mide rahatsızlıklarının (Gastrit, Ülser) panzehiridir. Elma suyunun içindeki bitki besinleri, kalp ve akciğer kanseri rahatsızlıklarına yakalanma riskini azaltır. Damar sertliğini önler, kan basıncını düşürerek tansiyonun yükselmesine engel olur.
Üzüm Suyu
Uzmanların sağlık iksiri olarak adlandırdıkları üzüm suyunun bir diğer adı da bitkisel süttür. Bileşimindeki zengin vitamin ve minarel maddeler vücudun günlük ihtiyacını karşılayabilecek özelliktedir. Bol miktarda A ve C vitaminleri, mineraller en çok da demir ile potasyum içerir. Vücut tarafından kolayca özümsenen basit şekerleri sayesinde yüksek enerji kaynağıdır. İçerdiği Diyet lifleri sayesinde bağırsakları yumuşatıcı ve idrar söktürücü özelliği ile organizmayı toksinlerden arındırıp temizler. Antioksidan özellikli olduğu için cildin yaşlanmasını geciktiriyor. Kan yapıcı özelliğinin yanı sıra romatizma ve mafsal ağrılarına iyi gelen üzüm suyu, kalp sistemini düzenler, bedensel ve zihinsel yorgunlukları giderir.
Domates Suyu
Domates içerdiği C ve E vitaminleri, potasyum ve diğer mineralleri ile, insan sağlığı için oldukça yararlı bir sebzedir. Domates suyunda bol miktarda bulunan likopen adlı madde kısır erkeklerde sperm yoğunluğunu ve hareketliliğini arttırarak kısırlığı önler ve Prostat kanserine yakalanma riskini azaltır. Bir C vitamini olan domateste bulunan likopen grip virüsüne karşı bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudu grip ve nezleden korur. Aynı zamanda domates suyunda bol miktarda bulunan likopen vücudu kalp hastalıklarına karşı koruyan bir maddedir. Hazmı kolaylaştırıcı ve vücudun su tutmasını önleyici özelliğe sahiptir. Kan basıncının düşürülmesinde etkilidir. Bir bardak domates suyuna bir adet çiğ yumurta kırın, Cystein adlı bir tür protein içeren bu karışım vücuttaki zehirli maddelerin bir an önce dışarı atılmasını sağlar.
http://canim.benimforum.org

Meyve suyunun faydaları!
1 sayfadaki 1 sayfası