Canim Benim Forum (Canina Can KaNiNa KaN VeriRim Canim Benim )
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KaDeR ßiZi YaGMuR TaNeLeRi Gißi §aG §oLa §avuRSaDa eLßeT ßiRGüN ßiR §u ßiRiKiMiNDe ßuLu§aCaGiZ ß!RTaNeM...§evDayi GöZLeRiNDe a§Ki KaLßiNDe TaniDim CaNiM...§eni §eviyorum Canim ßenim....!!!!

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Istatistikler
Toplam 25 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: Duman

Kullanıcılarımız toplam 373 mesaj attılar bunda 251 konu
En son konular
» GÜZELDERE ŞELALESİ
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimePaz Mayıs 17, 2009 11:10 pm tarafından @DMiN

» ßir GüL DüsTüüüü
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimeÇarş. Ekim 22, 2008 12:43 pm tarafından GüL§u

» Bu KaLp SeNin Icin AtaCaK
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimeCuma Ekim 17, 2008 1:42 pm tarafından GüL§u

» AgLamak Yok Yuregim :(:(:(
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimeCuma Ekim 17, 2008 1:40 pm tarafından GüL§u

» Seni CooooooooooooK ÖzLedimmmmmm Askimmm Hemde Coooookkkk :(
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimeCuma Ekim 17, 2008 1:35 pm tarafından GüL§u

» Ben Seninimm :(
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimeCuma Ekim 17, 2008 1:33 pm tarafından GüL§u

» CoK ZoR...:(
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimeCuma Ekim 17, 2008 1:28 pm tarafından GüL§u

» Özlem varya Özlem :(
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimeCuma Ekim 17, 2008 1:20 pm tarafından GüL§u

» söyle bir motorum olmadı gitti :(
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimeÇarş. Eyl. 17, 2008 10:52 pm tarafından @DMiN

» Canim benim forum Okula Giderse Bakin Neler Olur
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimeSalı Eyl. 16, 2008 10:59 pm tarafından @DMiN

» Dünyanın en manyak 9 katili
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimeSalı Eyl. 16, 2008 4:29 pm tarafından @DMiN

» Kurtlar vadisi neden baslamadı!
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 4:23 pm tarafından @DMiN

» Beni bırakma!
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 4:02 pm tarafından @DMiN

» Neredesin birtanem!
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 3:51 pm tarafından YaLNiZ

» **GüLeN GöZLeRiN MuZiZeSi**
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 11:57 am tarafından GüL§u

» **cok tatlı**
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 11:53 am tarafından GüL§u

» Erkek severse!
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 11:51 am tarafından GüL§u

» Kalp Kırmak
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 11:50 am tarafından @DMiN

» İçimde dinmeyen bir Savaş var!
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 11:48 am tarafından @DMiN

» Y A S A M I ç I ö Gü T L E R
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 11:47 am tarafından @DMiN

» operserv admin kodları!
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 11:45 am tarafından @DMiN

» Msn nickleri (yeni)
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 11:44 am tarafından @DMiN

» itiraf ediyorummm :)
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 4:45 am tarafından @DMiN

» Gidiyorum buralardan!
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 4:15 am tarafından @DMiN

» Aglayasım gelir!
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 4:13 am tarafından @DMiN

» Desem inanırmısın ?
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 4:06 am tarafından @DMiN

» Afili yanlıklık
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 4:02 am tarafından @DMiN

» Seni seviyorum
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 3:58 am tarafından @DMiN

» Sehitler ölmez vatan bölünmez!!!
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 3:56 am tarafından @DMiN

» gunes nekadar sicakdir????
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 3:53 am tarafından @DMiN

» yerimm ben senii uyy :)
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 3:53 am tarafından @DMiN

» oyy cok tatlii
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 3:51 am tarafından @DMiN

» Kıyamam göz yaslarına!
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 3:51 am tarafından @DMiN

» Tatlı Mesajlar
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 3:48 am tarafından @DMiN

» Ağlatan Hatiralar
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 3:44 am tarafından @DMiN

» "Yalnızım çünkü sen varsın"
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 3:41 am tarafından @DMiN

» seni çok seviyorm..
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimeC.tesi Eyl. 13, 2008 7:15 pm tarafından @DMiN

» Cesaretin bittiği yerde esaret başlar
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimeC.tesi Eyl. 13, 2008 7:13 pm tarafından @DMiN

» Bomba Erkekler daha Zeki....
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimeC.tesi Eyl. 13, 2008 7:11 pm tarafından @DMiN

» Su ne renk acaba?Bilen var mı?
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimeC.tesi Eyl. 13, 2008 7:10 pm tarafından @DMiN

» Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz???
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimeC.tesi Eyl. 13, 2008 7:10 pm tarafından GüL§u

» resimler neden hep bize bakıyormuş gibi gelir?
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimeC.tesi Eyl. 13, 2008 7:08 pm tarafından GüL§u

» Japonlar Neden Seni Seviyorum Demez?
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimeC.tesi Eyl. 13, 2008 7:03 pm tarafından @DMiN

» Bayram Baklavasi
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimeC.tesi Eyl. 13, 2008 6:59 pm tarafından @DMiN

» Seni Seviyorum ne demek ?
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimeC.tesi Eyl. 13, 2008 6:57 pm tarafından @DMiN

» bilgisayar ata sözleri
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimeC.tesi Eyl. 13, 2008 6:53 pm tarafından @DMiN

» Kadın Olmak Mı Erkek Olmak Mı?(SONU +18)
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimeC.tesi Eyl. 13, 2008 6:46 pm tarafından @DMiN

» guzel sozler 4
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimeC.tesi Eyl. 13, 2008 6:40 pm tarafından GüL§u

» Hasret Sözleri
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimeC.tesi Eyl. 13, 2008 6:19 pm tarafından @DMiN

» Evlilik Kutlama Mesajları 2
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimeC.tesi Eyl. 13, 2008 6:19 pm tarafından @DMiN

En iyi yollayıcılar
@DMiN
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Vote_lcapRenklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Voting_barRenklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Vote_rcap 
GüL§u
Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Vote_lcapRenklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Voting_barRenklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Vote_rcap 
YaLNiZ
MaNKeN
KaLp_HıRsIzI
BaRbieXhoRRoR
Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Mart 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
TakvimTakvim

Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz???

2 posters
YazarMesaj
GüL§u
BiNBaŞI
BiNBaŞI
GüL§u

Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Empty
MesajKonu: Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz???   Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimeÇarş. Eyl. 10, 2008 2:12 am

Mavi, yalnizligi, uzuntuyu, depresyonu, bilgeligi, guveni ve sadakati simgeler. is gorusmelerine mavi giyerek gitmek kararliligi ve bagliligi ifade eder.

Mavi, en populer renklerden biridir. Fakat yiyeceklerle iliskili olarak mavi kullanilacaginda dikkatli olmak gerekir cunku mavi dogal bir istah kapaticidir ve bazi durumlarda itici etki yaratabilir.

Mavi, butun renkler arasinda en istah kapatici renktir. Dogada mavi renkli yiyecek cok ender bulunur. Mavi yiyecekler insana itici gelir cunku ilk caglarda atalarimiz yiyecek ararken zehirli yada bozulmus yiyeceklerden uzak durmayi ogrendiler. Genelde bu yiyecekler mavi, mor yada siyah olarak gorunuyordu. Deneyler sirasinda katilimcilara mavi boya katilmis yiyecekler ikram edildiginde hemen hemen hepsi istahini kaybetti.

Mavi, sinir sistemini rahatlatir. Kirmizinin aksine zihni rahatlatan bir etkisi vardir ve insanlarin biraz daha dusunceler icine dalmasina yol acabilir. Huzurlu ve sakin bir mavi yatak odasi icin ideal bir renk olabilir, cunku vucudun sakinlestirici kimyasallar salgilamasina yol acar. Fakat mavinin daha koyu tonlari soguk ve ic karartici gelebilir.

Mavi, ile boyanmis ortamlar, cok koyu renkli olmadigi surece uretimi arttirir. Arastirmalar gosteriyor ki, ogrenciler mavi odalarda daha yuksek notlar almakta ve halterciler daha agir yukleri kaldirabilmektedir. Ayrica insanlar mavi renkle yazilmis yazilari daha fazla akilda tutabilmektedirler.

Kirmizi, sicak, ates, kan, sehvet, ask, samimiyet, guc, heyecan ve agresiflik gibi kavramlari simgeler. Kan basincini ve solunumu hizlandirabilir. insanlari cabuk karar almaya ve beklentileri arttirmaya tesvik edici bir etkisi vardir.

Kirmizi, dikkat cekici bir renktir. Kirmizi renkteki kelimeler ve objeler insanlarin dikkatini hemen ceker. Dekorasyon ve dizayn yaparken kirmizi cisimlerin mukemmel olmasi onemlidir cunku insanlar bu objeleri hemen farkedecektir. Arabalar konusunda kirmizi renk ile hirsizlik orani arasinda pozitif bir korelasyon vardir.

Kirmizi, duygusal olarak oldukca yogun ve asiri bir renktir. Kirmizi kiyafetler ruhu canlandirici olabilir. Bazi durumda kirmizi kiyafet enerji ve guc mesaji gonderiri ama ayni zamanda catismalara davet cikarabilir.

Kirmizi, hakimiyet kuran bir renktir. Zemin olarak degil, vurgu yapmak icin kullanilmalidir.

Kirmizi, odalar insani huzursuz eder fakat kirmizi renklerin daginik olarak kullanildigi odalar insanlarin zamani unutmasina yol acar. iste bu yuzden barlarda ve gazinolarda kirmizi renge agirlik verilir. Ayrica istahi acma etkisi nedeniyle restorantlar sik sik kirmizi rengi dekorasyon icin kullanirlar.

__________________________________________________ __________

Sari, parlak limon sarisi gozu en cok yoran renktir. Bu parlak renkten yansiyan isik gozleri asiri derecede uyarir ve rahatsizliga yol acar. Ayni zamanda sari renk metabolizmayi hizlandirir. Odayi parlak sariya boyarsaniz bebeklerin aglamasina ve buyuklerin sinirlenmelerine yol acarsiniz. Ayrica sari sayfali not defteri ve bilgisayar ekraninda sari renkli arka fon pek iyi bir fikir degildir; beyninizi uyararak konsantrasyonu arttirabilir fakat gozleriniz icin zarar vericidir.

Sari, az miktarlarda kullanildiginda parlaklik ve sicaklik hissi verir. Sakaciligi, aydinligi, yaraticiligi, samimiyeti ve hayata karsi rahat bir tutumu simgeler. Tipki gunesli bir gun gibi davet cekicidir. Sari gunes isigi gibidir: kendinizi iyi hissetmek icin orda olmasini istersiniz ama gozunuzun icine girmesini istemezsiniz.

Sari, rengin pek cok farkli tonu vardir. Saf sari butun diger tonlar arasindaki en neseli ve gunesli olanidir. Fakat bir parca koyulasmis haline bakmak daha keyiflidir. Soluk sari dikkati, curumeyi, hastaligi, kiskancligi ve hilekarligi simgeler. Sari soz konusu oldugunda secilen ton oldukca onemlidir.

Sari, bu neseli gunes rengi dikkat toplayan bir renktir. Butun renkler arasinda en gozle gorulen ve dikkat ceken renktir.

Sari, pek cok dinde ilahi varligi simgeleyen bir renktir.

Yesil, pek cok kavramla iliskili olarak gelir, bunlarin icinde en guclusu ve evrensel olani dogadir. Buna bagli olarak ayrica yasami, gencligi, yenilenmeyi, umitleri ve dincligi simgeler. Bazi kulturlerde orta yaslardaki gelinler, dogurganligi simgelemesi icin yesil giyer.

Yesil, gozler icin en rahat renktir ve gorme gucunu arttirir. Sakinlestiricidir ve sinir sistemi uzerinde dogal bir etki yapar. Televizyona cikmadan once insanlar oturup sakinlesmek icin yesil renkli odalara alinirlar. Yesil ayni zamanda hastanelerde de populer bir renktir cunku hastalarin rahatlamasini saglar.

Yesil, rengin farkli tonlari farkli mesajlar iletir:

Koyu Yesil -- sogukluk, erkeksilik, tutuculuk ve zenginlik kavramlarini ifade eder.
Zumrut Yesili -- Olumsuzluk.
Zeytin Yesili -- Baris.
Sarimsi Yesil -- Tuketicilerin en son tercih ettigi renk.

Yesil, ayni zamanda Amerikan kulturunde parayi simgeler.

Portakal, sicaklik, memnuniyet, verimlilik ve sihhat ile iliskilendirilir. Guclu ve comert bir gorunumu vardir.

Portakal, en cok istah ile ilgili olan renktir.

Portakal, renginin gizliligi olmayan, genis kapsamli bir cazibesi vardir. Ornegin bir urunun herkese uygun oldugunu ifade etmek icin kullanilabilir yada pahali bir uygun fiyatli gibi algilanmasi saglanabilir.

Siyah, tartismali bir renktir. Bir taraftan karanlik gucler, suc ve kotuluk ile dusunulurken diger taraftan sadakat, sebat, dayaniklilik, ihtiyat, bilgelik ve guvenilirlik ile iliskilendirilir. Bir tarafta yonetim ve guc anlamina gelirken diger tarafta aci, keder ve yas anlamina gelir.

Siyah, pek cok insan icin kiyafet rengidir. Bazilari siyahi guclu ve ciddi gorunmek icin kullanir. Bazilari ise daha zayif gosterdigi icin tercih eder. Ayrica siyah sik ve zarif olarak kabul edilir.

Beyaz, safligi, temizligi ve masumiyeti simgeler. Pek cok kulturde gelinler beyaz giyer. Ayrica temizligi simgeler. Doktorlar, hemsireler ve labaratuvar teknisyenleri steril olmak icin beyaz giyerler.

Beyaz, isigi yansitir ve ortami serin tutar. Dolayisiyla yaz ayinin kiyafet rengidir. Genel olarak serin ve canlandiran bir his verir.

Mor, asaletin rengidir. Luks hayat, zenginlik ve zarafeti simgeler. Ayni zamanda romantizmin, duygusalligin ve tutkunun rengidir.

Mor, dogada ender bulunan bir renktir. ilkel zamanlarda insanlar bazi deniz kabuklularini kullanarak mor rengi elde etmislerdir... Oldukca zor bir calismadir... Bazi insanlar mor rengi, gosterisli havasindan dolayi dekorasyonda kullanmayi sever. Bazilari ise suni bir renk olarak algilar.

Kahverengi, topragin ve ahsabin rengidir. Saglam ve guvenilir bir his verir. Kahverengi dogal, rahat ve acik bir atmosfer yaratmayi saglar. Duraganlik, gucluluk, olgunluk ve guvenilirlik mesajlari iletir.

Kahverengi, genelde erkeklerin favori rengidir.

Kahverengi, bazi tonlari yipranmis ve eskimis havasi verir.

Pembe, en romantik ve narin renktir. Ayni zamanda sakinlestirici bir etkisi vardir. Arastirmalar gosteriyor ki, pembe insanlari yatistiriyor ve kalplerini yumusatiyor.

Dr. Alexander Schauss, hapishane demirleri pembeye boyandiginda mahkumlarin arasinda agresif davranisin azaldigini ifade etmistir. Dr. Schauss'a gore "insan sinirlenmek istese bile pembe rengin yakininda basarili olamaz. Kalp kaslari yeterince hizli hareket etmez. Pembe enerjiyi ceken bir sakinlestirici gibidir. Hatta renk korleri bile pembe ile sakinlesmislerdir". Fakat sonradan yapilan arastirmalar gosteriyor ki bu tur bir etki maalesef kisa surelidir. Gorunuse gore vucut normal seviyesine geri dondugunde bu sefer daha agresif bir ruh haline girebiliyorlar.
http://www.canim.benimforum.org
@DMiN
BiNBaŞI
BiNBaŞI
@DMiN

MesajKonu: Geri: Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz???   Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimeC.tesi Eyl. 13, 2008 7:04 pm

RENKLERİN DİLLERİMİ BUNLAR COK GÜZEL PAYLASIM İÇİN TSK EDERİM EMEGİNE SAGLIK Smile
http://canim.benimforum.org
GüL§u
BiNBaŞI
BiNBaŞI
GüL§u

MesajKonu: Geri: Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz???   Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz??? Icon_minitimeC.tesi Eyl. 13, 2008 7:10 pm

RICA EDERIM BEBEGENDIGINE SEVINDIM Smile
http://www.canim.benimforum.org

Renklerin Psikolojik Anlamlarıni biliyormuydunuz???
1 sayfadaki 1 sayfası